top of page
Пошук

Тиждень гуманітарних дисциплін

Оновлено: 12 бер. 2024 р.

4 березня, у ДНЗ "Підволочиський професійний ліцей"  розпочався #Тиждень_гуманітарних_дисциплін під назвою "Слово, моя ти єдиная зброє..."

Якщо ти любиш, бережеш та захоплюєшся красою рідної мови, дбаєш про чистоту свого мовлення і хочеш більше дізнатися цікавого та нового, то запрошуємо тебе у мандрівку стежками словесності. З нами ти поринеш у дивовижний світ багатства нашої солов'їної, перегорнеш сторінки її трагічної історії, повправляєшся у своїх знаннях з нового правопису, помандруєш Тарасовими шляхами та надихнешся міццю і силою духа його пророчого Слова.




 " Спочатку було Слово..."

Цьогоріч минає уже 5 років, як наша українська мова має новий правопис. Чи вивчили ми його за цей період і чи додержуємось новацій при написанніПро слово "проЄкт" не чув, мабуть, тільки лінивий...Воно вже потроху і прижилося в нашому лексиконі.. А от як все - таки правильно: Індик чи Индик, жінка- пілот чи пілотеса, ми української національностІ чи національностИНа ці та багато інших запитань ми шукали відповіді на уроці-тренінгу "Вправляємось у новому правописі", який провела викладачка української мови та літератури Орися СИДОР. Разом перегорнули сторінки тисячолітньої історії української мови, її заборон, становлення правопису та численних змін/ вправок у ньому протягом століть аж до сьогодення.

Вивчаймо усі відтінки краси та багатства нашого рідного слова, бережімо українську мову як найдорожчий скарб , бо "поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ!" (Панас Мирний)












"Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи"

Учні групи 15 та 35 ДНЗ "Підволочиський професійний ліцей" провели для студентів ліцею музичний радіожурнал «Ми ніколи не зречемося Рідної Мови».

Куди б не закинула вас доля, завжди серцем линьте до рідної землі, до рідного дому, до рідної мови. Недаремно кажуть, що грудочка рідної землі зігріває, а слово рідне лікує. Робімо все, щоб наше слово звучало повсюди, щоб рідна мова посіла почесне місце, бо «мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її».

Почуйте, крик згорьованої душі українського народу, зойк із зраненого серця і згадайте, що ми – українці, нащадки козацького роду, а не без роду і племені. Пам’ятайте, поки буде жити українська мова, буде – українська нація, бо мова – дух народу. Дослухайтесь до людей, що вболівають за чистоту та культуру мови, не йдімо на повідку у людей бездуховних, цинічних.

Любіть свою мову, свій рідний край, свою Україну любіть.





"Любіть Україну всім серцем своїм і мову її солов'їну".

Сьогодні ми мали унікальну можливість поринути в атмосферу рідного слова. Адже ми живемо на мальовничій землі - в Україні! Все минає, а слово і рідний край залишається. Усе стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі.

Сьогодні на нашому уроці-ярмарку, який підготувала викладач української мови і літератури  Марія Гресь , можна купити все, але не за гроші. Учням потрібно було проявити вміння, навички та знання про мову, народну творчість та Україну.  Хто зробив більше покупок, той довів, що і знань має більше. Так учнів активних і розумних було багато, які зуміли продемонструвати хороші знання рідної мови! Ми гордимось нашими учнями!











" Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття..."

В дні перемог і в дні поразок,

Щасливі дні і в дні сумні

Іду з дитинства до Тараса,

Несу думки свої земні.

І знову - березень...І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т. Г. ШЕВЧЕНКА. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Доля Тараса й доля України - невіддільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження писав своє неопалиме безсмертне пророче слово. Творчість Шевченка стала духовною основою формування нації, для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.

Напередодні відзначення 210-ої річниці з Дня народження Козаря ми знову і знову читаємо, вивчаємо та надихаємось енергією його пророчого слова









"І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь..."

Весело та гамірно було сьогодні в нашому ліцеї - викладачі іноземних мов Орися Сидор  та Maryana Kanchalaba  підготували мовознавчий квест " Скільки мов ти знаєш - стільки разів ти людина". Маршрут учасників квесту (команди "Cluge Leute" та "Smart guys") пролягав через  станцій, на кожній з яких наші розумники проявили свою кмітливість та вправність у різних завданнях:

" Назви число", " У світі тварин", "Відгадай картини", " Вивчаю рідну Україну", " Свята Великобританії/ Німеччини тощо. Ліцеїсти продемонстрували не лише свої знання з іноземних мов, але проявили креативність, логічне мислення, злагоджену командну роботу та рішучість у виконанні нестандартних рішень.

За підсумками квесту, перемогу здобула команда "Smart guys", всі учасники інтерактивного заходу одержали грамоти і призи та висловили бажання, що з нетерпінням чекатимуть нових зустрічей











 
 
 

Komentáre


вул. Галицького, 106, селище Підволочиськ, Тернопільська обл., 47801

тел. +38(03543) 2-12-84

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
bottom of page