top of page
Пошук

Тиждень гуманітарних дисциплін

У НАШОМУ ЛІЦЕЇ СТАРТУВАВ ТИЖДЕНЬ ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН День 1: "Сторінками історії рідної мови".

"...Землі моєї плач і спів! Державна українська мова, Мов чиста течія ріки. У незбагненнім сріблі слова. Живе і житиме віки." (Дар'я Горлиця)

Мова - невичерпне цілюще джерело, нетлінний скарб нашого народу, наш безцінний дар. Наша мова одна з наймилозвучніших, найбагатших і найкрасивіших мов світу. Нею молилися, нею плакали, нею сміялися, нею боролися, з нею жили і за неї вмирали цілі століття та епохи. Вона оповита світанковими серпанками, теплим сонячним промінням, виплекана мелодійними солов’їними трелями, обрамлена калиновою сопілкою. Вона хрещена батогом, вогнем і мечем, катована заборонами і цензурами, цькуваннями і переслідуваннями.

Наш голос і наша душа - незламно вільна і незламно сильна українська мова.

Сьогоднішній захід, який підготувала наша викладачка української мови та літератури Сидор О. С., присвячений саме заборонами української мови Адже її десятиліттями переслідували, намагалися знищити, карали та розстрілювали. Московські царі через ненависть і страх перед українським словом видавали ганебні укази, хотіли зрусифікувати, попсувати його красу.

Проведений виховний захід вкотре розкрив перед учнями страшні сторінки історії рідної мови, показав її важливість як найбільшого національного надбання нашого народу. Адже допоки житиме українське слово - наш голос і наша душа - доти житиме український народ.
3 перегляди0 коментарів
bottom of page