top of page
Пошук

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня, вже традиційно, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Наш ліцей підтримує та активно реалізує проведення тематичних профілактичних заходів. З ціє нагоди наш психолог Богачик Віта Петрівна провела просвітницько-виховний захід для учнів І курсу груп 12 і 16. Також бібліотекарем Симан Галиною Андріївною була організована тематична виставка "СНІД: знати, щоб жити", що пройшла під гаслом "Хто попереджений, той захищений!".

В процесі обговорення було окреслено ряд тем, пов'язаних з ВІЛ/СНІДом: швидке розповсюдження серед молоді; конкретні шляхи поширення і зараження; засоби захисту та попередня профілактика; коректна поведінка і толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей тощо.

На наш погляд, підлітковий вік - це той життєвий період, коли проведення освітніми закладами інформативно-ознайомчих профілактичних бесід/уроків/заходів/тренінгів є надзвичайно актуальним. Адже вони допомагають підліткам психологічно підготуватись до дорослого життя; зрозуміти себе, свої потреби, осягнути відповідальність за власне життя і здоров'я; формують морально-етичні принципи; ознайомлюють з поняттями сексуальної освіти та правильної соціальної активності; роз'яснюють про наслідки необдуманих вчинків і рішень.

СНІД є підступним захворюванням, яке може безсимптомно ховатись роками. Найчастіше воно тісно пов'язане із наркоманією та неконтрольованими сексуальними зв'язками. Тому в рамках просвітницько-виховної функції, заклади освіти також беруть на себе відповідальність за роз'яснення підліткам важливості прийнятих рішень і їх наслідків; інфомування про пагубність шкідливих звичок, хвороби, які вони викликають і провокують; вироблення елементарних правил гігієни для захисту здоров'я і життя.
3 перегляди0 коментарів
bottom of page