top of page
emblema-2.3.gif
dnz_licej.png
1.jpg

        Підволочиський професійний ліцей - це сучасний, багатопрофільний навчальний заклад, який готує робітничі кадри  з різних професій, обладнаний сучасними навчальними кабінетами, майстернями, потужною матеріальною базою, що дає можливість  вирішувати найважливіші кадрові питання  на високому професійному рівні.

        А все почалося з того, що згідно наказу начальника Чернівецького міжобласного управління  по професійно-технічний освіті від 09 жовтня 1967р. № 84-а  було створено Підволочиське професійно-технічне училище № 20. Вже з 30 грудня 1967 року училище розпочало свою роботу,  основним завданням якого була підготовка робітничих кадрів  (будівельних професій) для західних регіонів міжколгоспно-будівельних організацій.

        За  державної підтримки та шефської допомоги  райміжколгоспбуду протягом 1968-1978р. училище значно розширилося. Було побудовано та введено в дію  гуртожиток на 210 місць, виробничі майстерні, навчальний корпус на 350 місць, який включав в себе: спортивний зал, актовий зал, їдальню, бібліотеку. У ці ж роки училище перейшло спочатку на  2-х річний термін навчання, а з 1974 року на 3-х річний термін навчання з наданням середньої освіти.

        З 1983 року, коли у навчальному закладі була сформована потужна матеріальна база, враховуючи потребу та престиж робітничих професій, в училищі відкриваються нові спеціальності.

Справжній розвиток навчального закладу розпочався з 2003 року, коли на базі училища шляхом реорганізації наказом Міністерства освіти і науки України від 12.06.2003р. № 373 був створений Підволочиський професійний ліцей.

        В цьому році дирекції ліцею вдалось розробити та прийняти перспективну програму розвитку професійної освіти в Підволочиському районі до 2012 року.
        Введення нових престижних,необхідних професій повністю зняло  питання проблеми набору на навчання в ліцей. Поряд з навчально-виховним процесом в ліцеї значне місце відводиться розвитку та веденню бізнесу кожним підрозділом   ліцею, в формі надання платних послуг населенню району. Це значно наблизило навчальний процес майстерні до виробництва.   Виконання бізнес-плану ліцею дало суттєві фінансові надходження,  які використовувалися для покращення та нагромадження навчально-матеріальної бази, забезпечення  нормальних умов проживання учнів в гуртожитку, безкоштовного харчування учнів, проведення позаурочних виховних заходів. У ліцеї налагоджена ефективна співпраця з інвесторам.

bottom of page